Feminizmas. Sooo 1930s & tobulėjimo stabdys

Apie šitai užsiminiau jau rašliavoje, kuri buvo apie gražias idėjas ir durnus jų palaikytojus. Kad kažkoks dėdė ten minėjo, kad reiktų tatai pervadinti į “equalism”, minėjau. Kad man maskulinizmai ir feminizmai yra labai praeitas amžius, sakiau. Ir žinot, vat sumąsčiau parašyti atskirą rašliavą apie tai. Nes mane pradėjo varginti aptarinėjamų problemų vienpusiškumas. Ir šiaip labai bukas panų suvokimas apie vaikinų emocijas.

Matot.

Aš labai nemėgstu susipriešinimo. Aš pykstu, kai man pareiškia, kad aš esu moteris ir dėl to kažko nesuprasiu, bet labai pykstu, ir kai man kitos panos pasako “vaikinai šito nesupras”. Po šimts pypkių, kaip lytis susijus su gebėjimu suprasti? Sako, mąstymas, vertybės skiriasi. Žinot, nuo vaikystės bendrauju su abiem lytim apylygiai ir pradedu blogai jaustis, jeigu pusiausvyra pasvyra į kažkurią pusę (nežinau kodėl). Abi lytys viską pajėgios suprasti, jeigu tu tik moki kalbėtis ir jei tik jie patys žmonės, su kuriais verta kalbėtis. Yra nebent tas reikalas, kad žmogus nenori suprasti. Ir jo nebūtina versti. Unless mes kalbame apie kokį žmogiško supratimo reikalą, tada jau jeigu jis atsisako suprasti, tai jis ARBA JI yra šūdžius. Ką mes su tokiais darom? Nebebendraujam su jais. O šiaip jeigu mes jau būtume tokie skirtingi (kad kažkiek skiriamės neneigiu), tai mes nekurtume šeimų vieni su kitais. Bet kuriam. Supratimas, škias, įmanomas.

Mane dėl to labai veikia visokie feminisčių projektai ir susivienijimai. Nes jie iškart demonizuoja vyrus. Momentaliai. Susipriešinimas įvyksta jau pirmąją nanosekundę, kai kokia feminiaga užsimano aptarti kokią problemą. Va, tarkime, pyksta, kad ant Playboy moterys tokios pripūstos ir dirbtinės ir nepanašios į eilinę moterį. O pačios tuo tarpu net ko gero su pasimėgavimu varto visokius žurnalus su pusnuogiu Calvin Harris arba David Beckham. Ir tada jos galop išeina miestan, susitinka drauges ir aiškina, kaip moterų kūnas yra kaip daiktas, nes ant tikriausiai labai intelektualaus žurnalo, tokio kaip Playboy, pamatė moterį, kuri neatrodo miela mergaitė. Žinoma, kai kurios jų mėgsta tuos tokius, sakysma, švelnesnius berniukus. Nes jas erzina viskas, kas susiję su seksualinėm juslėm, kūniškai subrendusiu kūnu. Visi joms turi būti mergaitės ir berniukai. Ir vyrai ir moterys. Bet jos pasisako tik apie moteris. Nes jom rūpi tik jos pačios, ne kiti. Jos taip lyg tarp kitko užsimena, kad šita problema yra apie vyrus. Bet kadangi apie vyrus dažniausiai nieko nelabai supranta, nes gyvai matė tik fotkėse su pusnuogiu Calvin Harris, tai nieko ir nekalba ten labai. Moterys kalba. Vyrai turi klausyt. Jeigu jie pasako, kad šita issue yra ir jų lytyje, kad ir jų lytiškumas kaip nors ten standartizuojamas, feminiagos tada atkerta taip, taip, žynom, mes apie tai ir kalbam. Nė velnio jūs nekalbat. Pareinančiam straipsny/projekte vėl kalbės laimingos apie tai, kaip moteris skriaudžia. Kas skriaudžia neįvardins net paklaustos. Bet visi supras.

Arba kaip čia per oskarus leidigagà performino su būriu išprievartavimo aukų. Matėt kas nors ten vyrą? Ne, nematėt. Ir negalėjot pamatyt. Jeigu jos pačios paklaustum, sakytų, kad taip, būna atvejų, kad ir moteris priekabiauja, ir vyrai būna išprievartavimoo aukos, bet ten apie tai ir buvo… Ne, nebuvo. Nes ten ir vėl ėjo žinutė apie tai, kaip moterys šiam pasaulyje kenčia. Ir ko gero nepaneigsi, kad moterys kenčia nuo šito dažniau. Faktas. Ir jokių pati kalta čia negali būt, nes jei kas panagrinėtumėt atidžiau šitą problemą, dažniau nukenčia merginos, kurios tikrai neatrodo kaip gatvinės. Nukenčia paprastos merginos. Bet jeigu jau kalbame apie problemą, tai kalbėkime, kad ji nebūtinai būna tik moteriškoje lytyje. Po šimts, ne XX a. pirma pusė, kad dvi lytys būtų visiškai atskiri pasauliai su atskirom problemom. Ir vyrui taip gali atsitikti, ypač būnant mažam berniukui. Tik jis dažniausiai bijo likt be užnugario, nes nu koks vyras atseit tuo skųsis, koks vyras toks silpnas.

Dar feminiagoms labai įdomus ir patrauklus reiškinys yra moterys, kurios sąmoningai pasirenka pasigimdyt vaiką ir augint jį vienos (kažkada čia skaičiau straipsnį, kad Danijo toks reiškinys net į trendus nešt pradeda). Nieko egoistiškesnio šitam pasauly nemačiau. Nieko. Aš nesakau, kad nevertos pagarbos moterys, kurios paliekamos vyro ir išaugina vaikus vienos. Jos vertos pagarbos. Kaip ir vyrai, kurie lieka su vaikais, verti pagarbos. Bet kai jau ji sąmoningai pasirenka tokį sprendimą, nes nu vaiko noriu, tai ji yra ne kas kita, kaip egoistė. Ne šaunuolė ji, ji egoistė. Nes ji atsisako savo vaikui suteikti augimą dualiame pasaulyje, kur jis matytų du žmones, jų bendravimą. Ir dar dažniausiai, kad jau karjeristė, įkiš jį darželin ar samdys auklę, nes nu vaiko norėjau ir karjeros irgi. Dėl šito aš suabejoju ir gėjų/lesbiečių galimybe įsivaikint. Faktas, kad tai vaikui žymiai geresnė terpė augti nei vaikų namuose. Bet kad prastesnė terpė augti nei vyro ir moters šeimoje – va čia klausimas. Lytys nebegyvena atskiruose pasauliuose, vis dėlto, aš norėčiau, kad tam tikri vaidmenys joms išliktų. Bet čia atskira tema. Prašau nepapykt dėl šitos vietos rašliavoje, jei nesutinkat su manim.

Labai juokinga man ir tai, kaip jos musulmonų pasaulio tradicijas moterų atžvilgiu gan seksistines gina. Tpsme, tai yra labai kairuoliškas reikalas: Vakarų pasaulis yra blogas, pilnas netobulumų (nes jis daug pažengė ir todėl kiekvienoj stadijoj mes turim galvoti, kad kažkas blogai, nes tada nustos progresas, matgi), o va tas musulmonų, kurio mes nelabai suprantam, tai nu jūs tik pažiūrėkit kokios gražios moterys, šeimos. Jos labai prakaituodamos nuryja giliai seilę, kai prisimena, kad va ten tai moterys visiškai eliminuotos iš visuomenės gyvenimo, jos netgi gali vystyti draugystes tik su moterimis (kai tuo tarpu feminiagos labaaaai mėgsta artimas draugystes su vyrais, daug, daug jų, arba at least open relationship), kad kitas vyras nepaviliotų. Ne, vis tiek, apie Islamą jos nieko nepasakys. Jos geriau pakalbės apie fantastiškiausią dalyką, apie kurį jos kalba.

And that is…

Period shaming.

Vat šito turbūt niekas niekada nepagaus, nei kokia kilmė šito kliedesio, nei ką. Galiu tik pasakyt, kad amerikietės feminiagos šituo kliedėjo jau gal prieš metus, Tiškevič tik pasigavo šitą dalyką. Atseit kažkas gėdina moteris už jų mėnesines. Kad moterys gėdijasi mėnesinių. Nu kamon, jeigu aš nejaučiu poreikio apie tai rengti akcijų, garsiai kalbėti, tai nereiškia, kad aš gėdijuos. Gal man tai neįdomu ir nereikšminga. Galų gale, man pats lietuviškas tas žodis bais negražus. Nu bais negražus. Ir šiaip panos draugės dažnai apie tai kalba, pasakysiu tokį dalyką. Jokio shamingo nėra. Bet čia, matyt, jau desperatiškai prigalvojo feminiagos, kad ginkdie nesusotų feminizmas. Čia kaip aš realiai rašau belenką į blogą, kad jis nenumirtų (nors šiaip ir įkvėpimas pagauna, nepagalvokit).

Ir pagrindinė mintis šito.

Man kažkaip atrodo, kad tie visi feminizmai ir pan. vykdo priešingą tikslą nei sau išsikelia. Kažkada galbūt tas tikslas sutapo su realiai įgyvendinamu tikslu. Dabar ko gero nebe. Tiesiooog… kai lytys, o ypač moterų lytis (vyrams vis dėlto žymiai daugiau prikabinamų lyties savybių yra), yra atlaisvintos, nebe tokios griežtai pagal kažkokį kanoną, sukurti judėjimą už kažkurios lyties teises yra absoliučiai lygiateisiškumo idėjai prieštaraujantis dalykas. Nes nu kaip moterys išsilaisvins iš senesnių moteriškumo kanonų būdamos moterų pasaulyje kartu su kitom feministėm? Ir dar ne bet kokiam pasauly – pasauly, kur vyrai yra nelabai gėris (jos labai politkorektiškos, visai kaip aš, tai kad jie blogis, jos nepasakys). Tai kaip jos ruošiasi tam patriarchato pasaulyje sudalyvaut, kad jos tik su kitom moterim sukiojas?

Galų gale, pasaulis nėra kažkas vien apie lytį. Turi būti rūpinamasi žmogaus teisėm. Kalbant apie kitus kraštus… aš nežinau, ar reikia ten pas juos kištis labai. Jie mąsto kitaip nei mes. Jų vertybės kitos. It may sound a bit racist, bet manau, kad dabar pasaulis padalytas labiau į atskirų kultūrų pasaulius. Ir kiek ten reik kištis į tuos kitų kultūrų pasaulius, lai nusprendžia tie, kurie su tuo dirba. Nes aš tai ką, man 19 metų ir aš turiu 0 diplomatinės patirties (jeigu draugių, porų taikymai nesiskaito, o čia turbūt obvious, kad ne). Aš pasitikiu expertais.

Advertisements

Komentarai uždrausti.

Blogą talpina WordPress.com.

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: